האם קורס אדלר יהפוך אתכם להורים טובים יותר?

האם קורס אדלר יהפוך אתכם להורים טובים יותר

שיטת אדלר זוהי שיטה שמתבססת על מחקריו וידיעותיו של אלפרד אדלר. תורתו של אדלר החלה לתפוס תאוצה בוינה בתקופה של לפני מלחמת העולם הראשונה.

שיטה זו גורסת כי בני האדם הם יצורים חברתיים ולכל דבר שאנו עושים יש הקשר חברתי כזה או אחר, ומטרת העל של כל אדם היא להרגיש שייך לסביבה בה הוא נמצא ורצה להיות חלק ממנה. נגזר מכך שכל אחד אחראי על עצמו בתקופת הבגרות ויכולה להיות לו השפעה על העולם בו הוא חי.

בתקופת הילדות יש להורים השפעה גדולה על ילדיהם מכיוון שהם עוד לא מפותחים מספיק לעשות הכל בעצמם. חשוב להיות שם בשבילם, ללמד אותם חשיבה עצמאית, לשים גבולות ברורים שיטוו להם את הדרך ואת הביטחון לו הם כל כך זקוקים.

תמיכה הורית המבוססת מחקרית מסייעת בהצבת גבולות לילדים

אדלר, וכמו כן חוקרים רבים שחקרו את תחום חינוך הילדים, הוכיחו כי הצבת גבולות אינה שוללת חופש או מסרסת ילדים מלעשות דברים, אלא ההפך הגמור. הצבת גבולות נותנת לילד שלווה וביטחון בעולם. הילד בודק גבולות כשלב התפתחותי ולא משום רצון להרגיז את ההורה או לחתור תחתיו, ואת זה יש לזכור היטב.

על כן, מי אם לא ההורה יציב את הגבולות המשמעותיים? הצבת גבולות משמעותה תמיכה וחיזוק הביטחון של ילדכם. חשוב כמובן לא להיות קיצוניים ולא לשלוט בהכל ביד רמה, כן לתת לילד לבדוק ולחקור בעצמו. איזון היא מילת המפתח ולכן יש לשים גבולות ברורים במקומות החשובים לכל הורה בהתחשב בעמדה ההורית שלו וכמובן לשים גבולות כהגנה על הילד מסכנות שונות.

הורה טוב – מה זה בכלל?

הורה טוב הוא הורה שנותן לילד שלו אהבה ללא תנאי והרבה הרבה ביטחון. אלו שני דברים קריטיים מאוד שחשוב מאוד כי כל הורה יתן לילדו.

הורה טוב הוא הורה שטוב לו, לכן תדאגו גם לעצמכם במשוואה הזו ותדאגו לנפש שלכם בכל הסיפור הזה שנקרא גידול ילדים. אם לא תהיו מאושרים, סביר להניח כי הדבר יקרין גם על בני הזוג שלכם ועל ילדיכם ותיווצר אווירה לא נעימה ומתוחה בבית. לכן אל תזניחו את עצמכם ותראו כי מזה יצמחו רק דברים טובים.

הורה טוב הוא הורה שמצליח להפנים שגם לילד שלו יש צרכים משלו וגם הילד מתפתח להיות איש קטן עם רצונות משלו שיש לכבד ולהעריך.

הורה טוב הוא הרבה דברים שונים, אין פרמטר המודד זאת במדויק. תיצמדו לאג'נדה ההורית שלכם, עבדו בשיתוף פעולה עם בן הזוג שלכם ומול ילדכם, אהבו אותם, חבקו אותם, דברו איתם ותתקשרו איתם וסביר להניח שילדכם יגדל להיות אדם ערכי וטוב. וזיכרו שאין הורה שלא טועה, החוכמה היא לתקן את הטעות וללמוד ממנה.

>> חופשת לידה – מה באמת עובר על האשה?

לילדים שונים יש צרכים שונים

דבר חשוב נוסף שצריך לזכור הוא שכל ילד הוא שונה. אדלר הסביר זאת יפה כאשר דיבר על המקום בו נולד הילד במשפחה. הוא טען כי ישנה השפעה גדולה על  הילד בהקשר של המיקום שלו במשפחה.

יש את הילד הראשון שנולד להורים צעירים שהוא מרכז עולמם. אחריו נולד ילד המגיע למציאות אחרת, גם ההורים כבר יותר מנוסים וגם יש לו אח שהגיע לפניו, לכן לא כל תשומת הלב תהיה מופנת אליו. הילד השלישי מגיע למציאות אחרת לגמרי – הוא מגיע למשפחה קטנה עם שני ילדים בה כל אחד כבר תפס את מקומו וההורים כבר מאוד מנסים, וכן הלאה עם ילד הרביעי, החמישי או איפה שתחליטו לעצור.

על כן קורס בשיטת אדלר להורים יכול לתת תמיכה רבה למי שישתתף בו. להרבה מקרים איתם אתם מתמודדים יום יום יהיו פתאום שמות, ואתם תגיעו להבנה כי אתם לא לבד והורים רבים כמותכם מתמודדים עם בעיות דומות לשלכם.

Facebook
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

סגירת תפריט