איך לשלב הנקה וריצה

איך לשלב הנקה וריצה

הנקה מלאה, מסביב לשעון, שואבת מהאם המניקה הרבה מאוד כוחות פיזיים ונפשיים. כשהתינוק רק נולד כל מערכות הגוף של האם מתפנות אליו וכן האם לא פנויה לחשוב על עצמה.

לאחר מספר חודשים, התינוק קצת גדל, הוא מתחיל לרווח את הזמנים בין הנקה להנקה ומאפשר לאם המניקה לנוח מעט יותר ולחזור לאט לקצב החיים הקודם של לפני הלידה. בדרך כלל בשלב הזה אימהות החובבות פעילות גופנית כגון ריצה, שגם עשו זאת לפני תקופת ההיריון, מתחילות לחשוב על הזמן הנכון לחזור ולעסוק בפעילות גופנית.

אז קודם כל חשוב לא למהר, לא לצפות מהגוף שלך לדברים שלהם הוא אינו מסוגל. ובעיקר לקבל את השינויים הפיזיולוגים שהגוף שלך עבר באהבה והבנה מלאה.

הסבלנות משתלמת

אין מה למהר לחזור לכושר. הגוף שעבר הריון של 9 חודשים, לידה כזו או אחרת, ותקופת הנקה ארוכה צריך בעצמו לעיתים מנוחה וזמן הסתגלות ממצב אחד למשנהו, לכן חשוב לא למהר ולתת לו את הזמן הנדרש.

כל אחת תרגיש את הגוף שלה ותדע להגיד לעצמה מתי היא חזקה מספיק, עייפה פחות ומלאת מוטיבציה על מנת להתחיל ולצאת לריצה. וגם אז, לתת לגוף את הזמן להתרגל ולהבין כי הוא אינו מה שהיה פעם.

ריצה עם שדיים מלאים בחלב היא לא דבר נוח ופשוט, לעיתים גם צריך לשאוב חלב על מנת להקל על הריצה וזה לא דבר של מה בכך. על כן אל תהיי קשה עם עצמך ואל תדרשי מעצמך להגיע לתוצאות בלתי אפשריות של זמנים ומרחקים להם היית רגילה בעבר. הזמן יעשה את שלו.

חזרה לכושר בהדרגה ובמתינות

גם כאשר את מחליטה לצאת לרוץ בפעם הראשונה אחרי הלידה חשוב שתבני לעצמך תוכנית ריצה עם מטרות ויעדים בהם את יכולה לעמוד הן מבחינת הזמן שיש לך, הן מבחינת הכוח הפיזי שישי לך והן מבחינת הנפש שלך.

עשי זאת בהדרגה, לאט לאט, בקצב הנכון לך. אז יכול להיות שבהתחלה כל מה שהגוף שלך יוכל לעשות זה רק ללכת ולא לרוץ – תזרמי איתו, תני לו את הזמן, תכבדי אותו.

עם הזמן שיחלוף ועם ההתמדה דברים ישתנו, הגוף יתחזק ואת תגשימי את המטרות שהצבת לעצמך מבעוד מועד.

אל תאמרי נואש!

הדבר החושב ביותר הוא לא להתייאש. גם אם קשה וגם אם את מרגישה שלמרות שהתחלת בתוכנית הריצה שלך את מרגישה כי את עדיין לא מוכנה לכך – תעשי הפסקה של כמה חודשים ותנסי שוב כאשר תרגישי מוכנה לכך.

אין כל רע בלהגיד לעצמך לעצור רגע, לראות אם באמת ריצה במקביל להנקה מלאה עם תינוק קטן בבית זה משהו שאת מסוגלת לעשות עכשיו. הדבר אפשרי אך דורש הרבה תעצומות נפש וויתורים על שעות שינה.

כל אחת יודעת ומכירה את עצמה הכי טוב וכן ההחלטה היא בידיים של כל אחת מאיתנו. בהצלחה!

Facebook
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

סגירת תפריט