איך להתחיל לרוץ?

איך להתחיל לרוץ

כל מי שאי פעם התחיל לרוץ מבלי ניסיון קודם יוכל להעיד כי הדבר אפשרי אם כי לא תמיד פשוט. אם גם אתה רוצה להתחיל לרוץ הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לדעת הוא שאם לא תתמיד אתה לא תתקדם ולא תראה תוצאות – כמו בכל דבר בחיים.

אדם המתחיל לרוץ לבד, בלי קבוצת ריצה ובלי מאמן, זקוק להרבה מאוד משמעת עצמית, על כן אם אתה מסוגל לכך, הגיע הזמן להתחיל ולרוץ.

תוכל לבנות לך תוכנית ריצה לפי היכולות הפיזיות שלך והמדדים שלך. אל תשכח לבצע חימום ומתיחות לפני האימון על מנת להכין את הגוף שלך לריצה, וכמובן אל תשכח גם למתוח את השרירים חזרה לאחר הריצה.

הקפדה על הפרטים הקטנים תוביל אותך רחוק ואתה תצליח מהר מהצפוי להגיע לתוצאות מצוינות.

תוכלו להיעזר במאמן

אם אתה מכיר את עצמך טוב ויודע שבלי מישהו שיפקח מעט ויסייע לך להגיע לתוצאות טובות בריצה זה פשוט לא ילך – רצוי כי תיעזר במאמן ריצה.

אתה לא חייב לרוץ עם המאמן בכל ריצה, אבל בהחלט תוכל לבקש ממנו לבנות לך תוכנית מותאמת אישית על פי המדדים שתציג לו.

תוכל לדווח למאמן על התוצאות שלך בזמן אמת ולקבל פידבקים ועצות ממנו ולהתקדם בקצב שלך לקראת המטרה שתציב לעצמך.

הורידו אפליקציית ריצה לנייד שלכם

אפליקציית ריצה נמצאה יעילה מאוד לרץ המתחיל ובאופן כללי לכל אוכלוסיית הרצים. האפליקציה מלווה אותך במהלך הריצה, מדווחת על המרחק שעשית ועל הזמן בו ביצעת את המרחק ויכולה לתת לך גם נתונים נוספים בהתאם למה שתבחר.

בתוך האפליקציה גם ניתן לשים פלייליסט של מוזיקה מועדפת ולהנות ממה במהלך כל הריצה, ניתן לצלם את הריצה ועוד שלל פונקציות נחמדות.

לאחר כל ריצה תוכל לצפות בנתוני הריצה הנוכחית שלך ולשמור לך אותם על מנת שתראה את גרף הריצות שלך בסוף כל תקופה, וכך תוכל לדעת ולהבין איפה אתה זקוק לחיזוק בריצה ואיפה אתה כבר לגמרי בעניינים.

התמידו ותראו תוצאות

מי שלא מתמיד לא רואה תוצאות, והדבר הזה נכון לכל דבר בחיים. בריצה הדבר הזה עוד יותר ברור ומובהק. אם תגיד שאתה רץ ולא תרוץ אז אתה לא תשתפר כלל.

לעומת זאת אם תרוץ באופן קבוע, אתה תראה גרף של שיפור מפעם לפעם.

Facebook
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

סגירת תפריט